Jestem w szoku !

Jestem w szoku – właśnie byłem świadkiem rozmowy dwóch osób na temat świadczeń socjalnych wydawanych przez tak zwany MOPR ( MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE ) dla ludzi bez pracy i zasiłku z PUP ( POWIATOWY URZĄD PRACY ) . Jedna z osób w czasie tej rozmowy powiedziała to co usłyszała w medium gównianego nurtu, które wmawia swoim słuchaczom że bezrobotni dostają luksusowe zasiłki i dlatego nasi obywatele nie chcą podejmować pracy zarobkowej a ich miejsce zajmują Ukraińcy !

Nasi urzędnicy zakładają że petent nie ujawnia swojej „pracy na czarno” i ukrywa swoje faktyczne dochody, ponieważ ponoć wszedł w życie przepis że dochód do 1000 zł nie podlega ujawnieniu i opodatkowaniu.

Prawda jest jak zawsze inna – samotny człowiek w mojej gminie otrzymuje zasiłek okresowy w wysokości 317 zł miesięcznie przez 3 do 4 miesięcy . Jeżeli posiada dodatek mieszkaniowy , jest on odejmowany od tej sumy gdyż jest on dochodem ! Oprócz tego MOPR oferuje raz na trzy miesiące zasiłek celowy w postaci pieniędzy ( od 80 do 120 zł ) , pomoc żywieniową w postaci artykułów kiepskiej jakości , lub talony na zakup jedzenia w wybranych sklepach spożywczych.

Za dochód MOPR traktuje stypendium dziecka i świadczenia socjalne ( pielęgnacyjne ) . Jeżeli MOPR ma „gest” i dołoży ci 200 zł to musisz to odrobić w pracach na rzecz gminy ( uwarunkowania zdrowotne nie każdemu pozwolą na „taki dodatkowy finansowy” luksus )

Jest jeszcze jeden „kwiatek” o jakim mało kto wie – gdy ubiegamy się o dotację do czynszu , jako dochód jest liczona składka zdrowotna płacona przez PUP na bezrobotnego ! Nie daj Bóg jesteś samotny i masz nadmetraż , to mimo braku dochodów nie masz już prawa ubiegać się o pomoc w postaci dodatku mieszkaniowego, ba ! Urzędnicy sugerują abyś zamienił mieszkanie na mniejsze ( kto pokryje koszty zamiany ) , może by kogoś zameldował ?! Czyż takie ustanowione przepisy nie są działaniem na szkodę obywateli POLSKI których traktuje się jak piąte koło u wozu.

W całkowicie innej sytuacji są osoby samotne, nie pracujące, wychowujące dzieci, które na jedno dziecko mogą mieć nawet trzy dochody.

1 – alimenty

2 – zasiłek rodzinny

3 – tak zwane 500+

Posiadając kilkoro dzieci i powyższe dochody wiele osób nie decyduje się na pracę. Nie należy źle traktować takie osoby , ponieważ rodzic robi wszystko by zabezpieczyć byt i opiekę swojemu dziecku ( w większości przypadków )

Dla porównania wklejam link do materiału z 2015 roku jaki opublikował Super Ekspres

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/kazdy-uchodzca-dostanie-1391-z-to-wiecej-niz-ma-emeryt-i-bezrobotny_680570.html

dotyczy kwestii „Każdy uchodźca dostanie 1391 zł. To więcej, niż ma emeryt i bezrobotny”

Dość często słyszy się że po roku czasu taki uchodźca gdy zmniejszy mu się pomoc państwa, wypina na niego swoje cztery litery i wyrusza dalej na zachód do krajów gdzie uposażenia socjalne są o wiele wyższe niż tu w kraju nad Wisłą !

Reklamy