Liczniki radiowe

Stało się ! Wspólnota mieszkaniowa do jakiej należę zaczęła zakładać radiowe liczniki poboru wody wyposażone w modół at-wmbus -16-2

 

MODUŁ AT-WMBUS -16-2

Zrobiłem mały wywiad i okazało się że „moc radiowa” tego ustrojstwa starcza tylko na około 5 pięter, jako że mieszkam na 10 to miglanc dokonujący zdalnego pomiaru musi chyba pofatygować swoje zwłoki na 6 piętro aby zeskanować resztę bloku.

Liczniki te mają oprócz nadajnika standardowy wskaźnik zużycia wody. Jako że ogólnie jestem przeciwny takiej „nowości” która może mieć wpływ na zdrowie moje i mojej rodziny, chyba zacznę utrudniać życie miglancowi, tak by sam przyszedł i  osobiście odczytał zużycie wody, lub jak było do tej pory, sam informowałem wspólnotę o stanie licznika ciepłej i zimnej wody.

( tak prawdę mówiąc, im bardziej oszczędzamy , tym częściej Hebrajscy Biznesmeni podnoszą opaty za wodę i ścieki i koło się zamyka )

Jak można ograniczyć szkodliwy wpływ i co tam jeszcze można wycisnąć z tej nowości ? Teoretycznie sprawa jest prosta i chyba powinna przynieść oczekiwane efekty.

Liczniki owinie się metalową folią i dodatkowo ją uziemi,  tak by ograniczyć szkodliwą emisję.

Podstawowe dane techniczne

Parametr AT-WMBUS-16-2
Zasięg odczytu w terenie otwartym < 350m
Format protokółu danych Wireless M-Bus
Zakres częstotliwości 868,95 MHz
Moc wyjściowa 10 mW / 50 Ω
Stopień ochrony IP65 (IP68 na zamówienie)
Masa 0,033 kg

Przyjdą na kontrolę, proszę bardzo, odwinę, spiszcie sobie stan tak jak Bóg przykazał i mówiąc grzecznie wynoście się z mojego domu.

Dodatkowo odsyłam też czytelników pod niżej wklejony link

Liczniki radiowe typu „smart meter”

 

Reklamy